Hayatta kalma oyunları, son dönemin en popüler oyun türleri arasına giriş yaptı. Bu oyunlar, her ne kadar tercih edilse de ücretsiz erişim neredeyse zor. Ancak, dert etmeyin. Bu yazımızda bütün işletim sistemlerine uygun ücretsiz hayatta kalma oyunları ile birlikte karşınızdayız. Dilerseniz detaylara geçelim;

Bu oyunların diğer ismi ‘’Survival oyunları’’ olarak geçiyor. Eğer, Türkçe araması ile dilediğinizi bulamazsanız, İngilizce aramasını yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz. Son yıllarda PUBG başta olmak üzere ‘’Battle Royale’’ birçok oyun piyasaya çıktı. Bu yüzden dolayı da ilgi arttı.

En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Özellikle pandemi sürecinde oyunlar neredeyse bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Karantina süreci ile başlayan süreçte insanlar kendilerini oyunlara vermişti. Tabi, bu bağlamda da birçok oyun oynama isteği doğmuştu.

Bu başlık altında en iyi ücretsiz hayatta kalma oyunları listesini sizler için derledik. Oyunlar, güzellikten ziyade ücretsiz bir yapısıyla da dikkat çekiyor. Dilerseniz, Survival oyunları listemize geçelim;

 1. Call of Duty: Mobile: Activision tarafından geliştirilen ve Tencent Games tarafından yayınlanan bir ücretsiz çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, popüler Call of Duty serisinin mobil versiyonudur ve çeşitli modlarda çevrimiçi olarak oynanabilir.
 2. Fallout Shelter: Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen bir ücretsiz simülasyon oyunudur. Oyun, Fallout evreninde geçmektedir ve oyuncuların bir sığınak (shelter) yönetmeleri gerekmektedir. Oyuncular, sığınakta yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılamak, kaynakları yönetmek ve sığınaklarını daha da geliştirmek için görevler yapmak zorundadırlar.
 3. Rust: Facepunch Studios tarafından geliştirilen Rust, oyuncuların bir adada hayatta kalmaları için savaştıkları açık dünya bir hayatta kalma oyunudur.
 4. Ring of Elysium: Tencent Games tarafından geliştirilen ücretsiz bir battle royale oyunudur. Oyuncular, bir dağda mahsur kalan karakterlerin hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır.
 5. Fortnite Battle Royale: Epic Games tarafından geliştirilen ve en popüler ücretsiz hayatta kalma oyunlarından biridir. Oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak ve hayatta kalmak için çeşitli araçlar ve silahlar kullanabilirler.
 6. SCUM Royale: Orijinal SCUM oyununa dayanan bir battle royale oyunudur. Oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak ve hayatta kalmak için çeşitli araçlar ve silahlar kullanabilirler.
 7. Subnautica: Unknown Worlds Entertainment tarafından geliştirilen bu hayatta kalma oyunu, bir sualtı dünyasında hayatta kalmaya çalıştığınız bir macerayı konu alıyor.
 8. Apex Legends: Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ücretsiz bir battle royale oyunudur. Oyuncular, çeşitli karakterler arasından seçim yaparak diğer oyunculara karşı mücadele ederler.
 9. Last Day on Earth: Survival: Kefir! tarafından geliştirilen bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular, zombi istilasının ortasında hayatta kalmaya çalışırken, kaynakları toplayıp evlerini ve araçlarını geliştirmek zorundadırlar.
 10. Outlaws of the Old West: Virtual Basement LLC tarafından geliştirilen bu oyun, 19. yüzyılda vahşi batıda hayatta kalmak için mücadele ettiğiniz bir hayatta kalma oyunudur.
 11. Grounded: Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen bu hayatta kalma oyunu, bir bahçede küçültülen bir karakteri yönettiğiniz ve dev böceklerle savaştığınız bir oyundur.
 12. The Forest: Endnight Games Ltd tarafından geliştirilen oyunda uçak kazası sonrası ormanlık bir adada hayatta kalmak için mücadele eden bir karakteri yönlendiriyorsunuz.
 13. Ark: Survival Evolved: Studio Wildcard tarafından geliştirilen bu oyun, dinozorlar ve diğer yaratıklarla dolu bir adada hayatta kalmak için mücadele etmenizi gerektiriyor.
 14. Darwin Project: Scavengers Studio tarafından geliştirilen bu hayatta kalma oyununda oyuncular, bir buzul çağına geri dönen bir dünyada hayatta kalmak için birbirleriyle savaşıyorlar.
 15. PUBG Lite: PUBG Corporation tarafından geliştirilen PUBG oyununun bir versiyonudur ve daha düşük sistem gereksinimleri olan bilgisayarlar için tasarlanmıştır.

İlginizi çekebilir: Valorant Nedir? Nasıl Oynanır?