Online Fotoğraf Düzenleyen Site: CANVA

 Online Fotoğraf Düzenleyen Site: CANVA
Okunuyor Online Fotoğraf Düzenleyen Site: CANVA

Online fotoğraf düzenleyen siteler arasında yer alan Canva, uzun zamandır bizlere hizmet veriyor. Her geçen gün kendini geliştiren ve bu doğrultuda da yenilikler yapan bu site, son getirdiği fotoğraflar, şablonlar ve bileşenler ile kullanıcıların beğenisini toplamış durumda.

İnternet aleminin genişlemesi ile birlikte birçok inovasyon ve buluşlar karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de online grafik tasarım veya online fotoğraf düzenleme programları idi. Tabi, bu süreçte bu başlıklar altında onlarca site karşımıza çıktı ancak kaçını görebildik? Orası tartışılır. Bugün, fotoğraf düzenleme ve grafik işlerinde sizlere muhteşem seçenekler sunan CANVA’yı tanıtacağım. İşte, Canva nedir? Sorusunun ayrıntılı cevabı;

Esnek Reklam Alanı
 

Canva İle Online Fotoğraf Düzenleyin

CANVA, online görsel editörlük yapabileceğiniz bir site olarak karşınıza çıkıyor. Ücretsiz fotoğraf düzenleme işlerinizi yapacağınız ve daha birçok tasarım yapabileceğiniz bu program ile birlikte daha profesyonel bir yapıda olabileceksiniz.

Sosyal medya ağları üzerinde etkinseniz ve profesyonel bir yapılanma içerisine girmek istiyorsanız grafik öğrenmek zorundasınız. Piyasada birçok grafik programı var ancak gerek ücretleri olsun gerekse de kullanma zorlukları olsun pek de tercih edilecek gibi değil.

Bu programın en güzel yanlarından birisi de ücretsiz bir kullanım seçeneğini de sizlere sunuyor olması. Tabi, site içerisinde ‘’Pro’’ sürüme geçtiğinizde ek olarak bir ücret ödemek zorundasınız veya uygulama içinde fotoğraflar veya bileşenleri almak için uygulama içi ödeme yapmak zorundasınız. Tabi, biz daha çok ücretsizlerle işimizi göreceğiz.

Canva’ya İlk Bakış

Canva sitesine giriş sağladığınız zaman ilk olarak sol tarafta ‘’Tasarım oluştur’’ düğmesini göreceksiniz. Buradan ihtiyacınız doğrultusunda tasarım ayarlayabilirsiniz. Görselin boyutunu seçerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ve birçok sosyal medya platformlarında ihtiyacınız olan tasarımları şablonlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Size hazır bir şablon sunulur ve siz bu şablonları doldurursunuz.

Sol tarafta; fotoğraflar, bileşenler ve birçok seçenek var. Bu seçenekler ile birlikte görselleri zenginleştirmek sizin elinizde. Bu seçeneklerde sizlere sunulmuş olan ve ücretsiz olan görseller telifsiz olarak karşınıza çıkıyor. Bu yüzden de Google’dan herhangi bir kısıtlama almanız da söz konusu olmaz.

Yorum Yap