Netflix rakipleri, yani Netflix alternatifi uygulamalar, son yıllarda hızla arttı ve gerek yerli gerekse yabancı alternatifler ile bize daha keyifli bir izleme ve değişik dizi ve film seçenekleri sunuyor. Böylece, tek bir platforma bağlı kalmadan, canımız ne isterse izleyebiliyoruz. İşte o platformlardan bazıları:

  1. Amazon Prime Video: Aylık 7,90 TL

Amazon Prime Video, Türkiye’deki en uygun fiyatlı film ve dizi yayın platformlarından biridir. Ama sadece bu fiyat için sadece orijinal içeriklerle değil, aynı zamanda popüler filmleri ve dizileri de sunmaktadır.

Amazon Prime aboneliği ayrıca birçok ek avantaj da sunar. Yani, Amazon Prime’ın sunduğu ücretsiz ve hızlı teslimat gibi diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

  1. BluTV: Aylık 19,99 TL

BluTV, Türkiye’deki en popüler yerli içerik yayın platformlarından biridir. BluTV, son zamanlarda kendi orijinal yapımlarını arttırarak kendisini daha da güçlendirdi. Bunlar arasında Masum, Şahsiyet, Bozkır gibi ödüllü yapımlar yer alıyor. Aylık abonelik ücreti ise 19,99 TL.

  1. puhutv: Aylık 9,99 TL

puhutv, Türkiye’deki yerli içerik yayın platformları arasında en uygun fiyatlı olanlardan biridir. Bu platformda, birçok Türk dizisi ve filmi bulabilirsiniz. Özel yapımları arasında Alef, Masum ve Fi gibi popüler diziler yer almaktadır. Aylık abonelik ücreti ise sadece 9,99 TL.

  1. Digiturk Play: Aylık 69 TL

Digiturk Play, spor içerikleri yanı sıra filmler ve diziler de sunan bir yayın platformudur. Ancak, aylık 69 TL ücretiyle en pahalı Türkiye’deki film ve dizi yayın platformlarından biridir.

  1. Netflix Türkiye: Aylık 27,99 TL

Netflix Türkiye, Türkiye’deki en popüler film ve dizi yayın platformlarından biridir. Yüksek kaliteli orijinal yapımları, geniş bir yabancı içerik arşivi ve kullanıcı dostu arayüzü ile öne çıkmaktadır. Ancak, rakipleri Amazon Prime Video, puhutv ve BluTV’ye kıyasla daha yüksek bir fiyata sahiptir.

Sonuç olarak, Netflix rakipleri olarak bu beş film ve dizi yayın platformundan herhangi birini seçebilirsiniz. Fiyatlar arasında önemli bir fark olduğundan, bütçenize uygun olanı seçmeniz önemlidir. Örneğin, yerli içeriklere odaklanıyorsanız, BluTV veya puhutv sizin için iyi bir seçim olabilir. Spor içerikleri de izlemek istiyorsanız, Digiturk Play’i tercih edebilirsiniz. Geniş bir yabancı içerik arşivi istiyorsanız, Netflix’i tercih edebilirsiniz.