En İyi 5 Ücretsiz WordPress Teması

 En İyi 5 Ücretsiz WordPress Teması
Okunuyor En İyi 5 Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz WordPress temaları, demo olarak kullanıcılara sunulmuştur. Sunulan bu temalar, Premium temalara göre biraz daha kısıtlıdır ancak işe yarar. WordPress ücretsiz temalar bölümüne girmek için şu adımları takip edin;  Blog kurulduktan sonra ‘’Benim sitem’’ butonuna tıklayın ve ardından yönetim panelinize giriş sağlayın. Yönetim panelinizde ‘’Temalar’’ bölümünde WordPress tema bölümü yer alacaktır. Bu bölümden aşağıda verilen WordPress temalarını aratarak bulabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Temaları Nereden Bulunur?

WordPress temaları, WordPress’in kendi sitesinde yer alıyor. Aynı zamanda WordPress paneli üzerinde de aşağıdaki temalara ulaşabilirsiniz. Eğer, web sitesi temaları hoşunuza giderse ve ücretli halini satın almak isterseniz ThemeForest’ten faydalanabilirsiniz.

Esnek Reklam Alanı
 

1.MH Magazine Lite Teması

Ücretsiz tema listemizin ilk sırasında yer alan MH Magazine Lite teması; moda, yaşam, haber, magazin gibi alanlar için kullanılabilir. Seo dostu ve responsive (mobil uyumlu) tasarımı olan bu tema, yüksek hız da site isteyen kişilerin ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor.

2.Virtue Teması

Ücretsiz wordpress temaları arasından daha fazla görsel alana sahip olan bu temada responsive ve seo dostu bir tasarım var.

Woocommerce

ile tam entegre bir şekilde çalışmasından dolayı da online mağaza kurulumu yapılarak Woocommerce e-ticaret teması şeklinde kullanılabilir. Basit ve şık bir görünümü var.

3.eStore Teması

Ücretsiz e-ticaret temaları arasında yer alan eStore teması, Woocommerce ile entegre bir şekilde çalışıyor. Bu tema, seo dostu olması ve Wishlist özelliğinin olmasından dolayı da sıkça tercih ediliyor. Zaten temaya baktığımız da ücretsiz bir tasarımdan ziyade Premium bir hava var. Bu da tercih konusunda olumlu etki yaratabiliyor.

4.Better Health Teması

En iyi wordpress temaları arasında yer alan ve aynı zamanda ücretsiz WordPress teması olan; Better Health teması, profesyonel görünümü ile kullanıcıların tercih ettiği bir  tema. Bu tema, medikal sektörde yer alan kişiler için özel olarak tasarlanmış olup, ilgili kişilerin beğenisine sunulmuş. Eğer, klinik işleri ile uğraşıyorsanız tercih edebilirsiniz.

5.CoverNews Teması

WordPress ücretsiz haber temaları arasında yer alan ve profesyonel bir yapıda olan CoverNews teması, zarif tasarımı ve kolay yönetim paneli ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Tema içerisinde yeniden düzenlemenize imkan sağlayacak birçok ayar mevcut. Bu ayarlarla temayı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

5 Adımda WordPress Ücretsiz Tema Yükleme

Ücretsiz Wwordpress tema yükleme, Premium temalara göre daha basittir. Çünkü, tüm işlem WordPress ‘’Temalar’’ seçeneğinde gerçekleşir. Ayrıntılar, aşağıdaki gibidir;

  1. İlk olarak WordPress yönetim paneline giriş yapın.
  2. Daha sonra sol menüde yer alan temalar bölümüne girin.
  3. Temalar bölümünde arama yerine beğendiğiniz temanın adını yazın.
  4. Karşınıza temanın şablonu ve ‘’Kur’’ butonu çıkacaktır.
  5. Kur seçeneğine tıklayın ve tema kurulumunu tamamlayın. İşte, bu kadar basit.

Yorum Yap